Egyszerűbb élet

Kacatmentesítés a gyerekszobában 2. rész: ruhák, gyűjtemények, rajzok

Az első részben csak a játékok kerültek sorra, lássuk a többit most!

Mire NINCS szükségünk egy gyerekszobában?

Ruhák:

A ruhákkal kapcsolatban az a legfontosabb szempont, hogy most kell, hogy jók legyenek. Mert el fogjuk felejteni, vagy mire előkerülnek már pont nem lesznek jók. Érvényes rájuk az általános szabály, ha szakadt, lyukas stb. javítsd meg rögvest, vagy szabadulj meg tőle! Rengeteg online és egyéb lehetőség van értékesíteni vagy eladományozni a kinőtt ruhákat. Éljünk ezekkel a lehetőségekkel!

Mi van, ha van kisebb testvér? Itt egy családi történet: a volt férjem (Peti) keresztanyja, aki óvónénije is volt egyébként mesélte, hogy egyszer megdícsérte az akkor még óvodás Peti kantáros nadrágját. Peti irtó büszkén kijelentette, hogy azért ilyen szép, mert ÚJ, ezt most kapta és nem, nem hordta még a bátyja 🙂 (aki két évvel idősebb). Nem is írnék mást, mert a fiamnak is sok használt ruhája van persze, hiszen a felesleges pénzköltés ilyen tekintetben sem jellemző ránk.

Gyűjtemények:

A fiam megrögzött gyűjtögető, de jelenleg az absztinencia felé törekszünk. A legfontosabb tapasztalat: nem ellágyulni és nem elkezdeni. Ezért sem járunk például szupermarketbe. Hogy nehogy elkezdjük. Persze mondanom sem kell, a család más része sajnos néha “segít” és beszerzi a figurákat, dominókat, miegymást, csak hogy újra megküzhessünk vele. 

Amit érdemes megtartani ezek közül, amit tényleg használ a gyerek. Meg is érdemes mondani: ha számodra értékes, akkor használod.

Rajzok, szobrok, ragasztványok – avagy ezt neked készítettem Anya/Apa!

Nálunk a bevált trükk a digitalizálás. A művészetterápiás csoportokon szoktam rá, hogy mindent, ami készül lefotózzak, vagy lefotóztassak. Így megmarad, de konkrét helyet nem foglal és nem porolódik. Ez működik az otthoni alkotásoknál is. Ugyanúgy segíthet még az elején, ha limitált a hely. Egy faliújság vagy külön hely és cserélődhetnek aktuálisan a művek. A többitől megszabadulunk. 

Van ide még egy ötletem, ami egyébként egy Donald Winnicott nevéhez fűződő terápiás technika, de én még sehol nem láttam leírva, hogy tilos szülőnek és gyereknek együtt művelni ;): a közös firka. Én firkálok valamit, Te rajzolsz belőle valamit és fordítva. Az alkotás megvan, az élmény megvan, de maga a dolog lehet múlandó, hiszen “csak” firka. Közös játék benne a lényeg!

Esszencia a végére: Minden dolog legyen most használható! Tanítsuk meg: ha értékes és fontos, hogy meglegyen, akkor használd! Ha nem használod, talán nem is olyan fontos…

Üdv: Tünde

 

A kép forrása: www.sheknows.com

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!